044-228-93-95

044-228-93-97

093 000-1-222

г.Киев ул. Оросительная 2

С 9 - 20 Кроме воскресенья

facebook
Как выбрать генератор 13/10/2016
Какой генератор выбрать. Какую мощность, тип двигателя, количество фаз. Популярные бренды
Как выбрать сварочный генератор 13/10/2016
Работа сварочного аппарата требует большого количества электроэнергии, при этом далеко не всегда есть возможность подключиться к городской электросети.
Как выбрать дизельный генератор 13/10/2016
Дизельный генератор – удобное и надежное решение для автономного обеспечения электропитанием бытовых приборов.
Как выбрать бензогенератор 13/10/2016
Бензиновый генератор – лучший вариант для загородного дома или дачи, если отсутствует централизованное подключение к электросети.
Твердотопливные котлы и их виды 04/07/2016
краткое описание
Солнечные батареи и как они работают 22/06/2016
Краткое описание

Стабілізатор напруги, для чого він ?

Стабілізатор напруги, для чого він ?

Сьогодні мало хто уявляє своє життя без електроприладів: телевізорів і пральних машин, духових шаф та аудіоапаратури, оргтехніки та комп’ютерів.

Але досить часто використовувана техніка виходить із ладу. Причому не з вини користувача, а через низьку якість електроенергії. Мало того, що вона рідко відповідає державним стандартам — її часто «лихоманить»: витік фази, високовольтні імпульси, високочастотні перешкоди. Напевно, ви й самі не раз помічали коливання напруги або іі різкі стрибки.

Щоб не покладатися на випадок і не ризикувати дорогою технікою, ринок пропонує спеціальні пристрої — стабілізатори напруги.

Довідка. Стабілізатор напруги — електромеханічний або електричний пристрій, призначений для підтримки вихідної напруги в певних межах (незалежно від коливань напруги в мережі живлення і величини навантаження). При зміні вхідної напруги вирівнює її до стандартних показників, захищає підключені до нього електричні прилади та зберігає їх працездатність.

Сьогодні на ринку представлені численні види стабілізаторів. Від пристроїв, які призначені для захисту одного чи кількох побутових приладів до блоків, які регулюють великі об’єми споживаної потужності, повністю забезпечуючи якісним електроживленням котеджі та заміські садиби.

Види стабілізаторів напруги

За будовою

Електромеханічні. Таким системам віддають перевагу у тому випадку, коли в мережі постійно низька напруга, нема її різких перепадів та необхідна висока точність стабілізації. Пристрої габаритні проте малошумні та недорогі, реагують відносно повільно, проте забезпечують високу точність вихідної напруги (з мінімальною похибкою в 2-3%).
Електронні. Популярний клас пристроїв, принцип стабілізації яких полягає в автоматичному перемиканні секцій трансформатора за допомогою силових ключів. Передбачають ступеневе регулювання, ефективні у широких межах вхідної напруги, реагують на проведення зварювальних робіт у мережі. Прилади компактні, на зміну напруги реагують моментально, мають високий показник КПД, але похибка вихідного струму буває досить високою і може складати від 0,5% до 7%.

За робочою напругою

Однофазні (з напругою в 220 В) — побутові. Використовують їх в квартирах, котеджах, дачних будинках, невеликих офісах.
Трифазні (з напругою в 380 В) — промислові. Встановлюють їх у великих заміських садибах, лікарнях, торгових центрах, на підприємствах.

За потужністю

Малопотужні (300-5000 ВА): призначені для забезпечення повноцінної роботи одного або кількох електроприладів.
Потужні (від 5000 ВА). Забезпечують нормальне функціонування всіх електричних приладів у котеджі, особняку, магазині, офісі.

Підбираючи стабілізатор, необхідно враховувати й інші критерії:

  • діапазон вхідної напруги: робочий та граничний;
  • вид вихідної напруги: постійна або змінна;
  • точність стабілізації вихідної напруги;
  • перевантажувальну здатність;
  • тип установки: підлоговий, настінний;
  • наявність систем контролю та ін.

Сказане свідчить, що на ринку представлено розмаїття стабілізаторів. Воно дозволяє підібрати оптимальну модель для будь-яких цілей.