Каталог » Электричество: теория и практика » Питання захисту від стрибків напруги у мережі живлення

«Мировая энергия» – служить на пользу людям!


ООО Мировая Энергия представляет Вашему вниманию лучшее электрооборудование для резервного и автономного электроснабжения!


ТОВ Свiтова Энергiя, г.Киев, ул. Оросительная, 2, Срочный заказ и доставка по т. (093) 000-1-222, (044) 228-93-97(95)

карта проезда

 •     

Питання захисту від стрибків напруги у мережі живлення

Уся сучасна електроніка, як і будь-яке обладнання, що живиться електричним струмом, має потребу в захисті від стрибків напруги. Перехідні процеси в електромережі впливають на якість роботи електронної апаратури. 38% виходів із ладу електронного устаткування відбувається через стрибки в мережі електроживлення.

Статистика свідчить, що випадки пошкодження слабкострумової електронної техніки внаслідок стрибків напруги подвоюються кожні 1,5 року. Перенапруга може призвести не тільки до псування устаткування і збоїв у його роботі, а й до виходу з ладу елементів самих джерел живлення: випрямлячів, джерел безперебійного живлення, розподільних щитів тощо. Світовий і вітчизняний досвід переконує, що без спеціальних пристроїв захисту (обмежувачів перенапруги) забезпечити справді надійну експлуатацію електронного устаткування неможливо. Вартість мінімально необхідних заходів захисту в десятки й сотні разів менша, ніж можливий збиток від виходу устаткування з ладу й порушення нормальної роботи об'єкта.

Загальновідомий факт, що 90% розрядів блискавок мають струм 20–30 кА, а час його зростання до максимального значення – від 1 мс. Якщо опір заземлення 4 Ом, то влучання блискавки зі струмом розряду в 25 кА, викликає зростання потенціалу в мережі до 2500 В за час, менший 25 нс (електронне устаткування повинне витримувати без ушкодження сплески до 1500 В). Очевидно, що при «вдалому» влучанні такого розряду електронне обладнання гарантовано буде виведено з ладу, і причина тому, – недостатня швидкість реакції засобів захисту. Аналогічна ситуація можлива навіть за відсутності прямого влучання блискавки: близький її розряд індукує стрибки напруги з дуже крутим фронтом зростання, і тільки висока швидкодія пригнічувача викидів здатна належним чином захистити електронне устаткування. Час реакції більшості захисних пристроїв при виникненні імпульсу перенапруги, – приблизно 25 нс. Таке значення не завжди забезпечує достатній рівень захисту – потрібне спеціальне його проектування на кількох рівнях для зменшення швидкості наростання імпульсної перешкоди.

Для вирішення цих проблем компанія «Енергосистеми – Луджер», пропонує пристрій PULSAR серії 450 фірми ASCO (США). Він забезпечує  захист від стрибків напруги й перехідних процесів, у тому числі від наслідків ударів блискавки. В пристрої використана унікальна решітка підібраних з високою точністю швидкодіючих металооксидних варисторів (MOV), захищених срібними запобіжниками.

Конструктивне виконання (все в одному) і технічні параметри виробів PULSAR (див. рисунок), дають змогу перекрити кілька класів захисту. Досягається це, насамперед, високою швидкодією – менш 0,5 нс (перевершує аналоги більш ніж в 40 разів), великою перевантажувальною здатністю (навіть найменш потужна модель здатна витримати струм імпульсної перешкоди в 40000 А), комплексним захистом (забезпечується контроль не тільки фазних, а й лінійних напруг, а також потенціалу між нейтраллю й контуром заземлення).

Пристрій PULSAR при нормальному режимі роботи майже не проводить електричний струм. Він стає провідником лише в дуже короткі проміжки часу (тривалість перенапруг та перехідних процесів). Діагностика пристрою дуже проста. В робочому стані на лицьовій панелі світиться зелений світлодіод, а при виході з ладу – загоряється червоний.

Для максимального захисту від перехідних процесів, пригнічувачі треба встановлювати ближче до точок під’єднання навантажень, що є джерелами потужних перехідних перехідних стрибків напруги (потужні електродвигуни, зварювальні апарати, комутувальні ємності тощо), а також біля чутливого електронного устаткування (комп'ютерів, електронних приладів, тиристорні пристрої керування двигунами й т.д.). У багатьох випадках оптимальним рішенням є під’єднання пригнічувача стрибків напруги у розподільному щиті до загальної шини навантажень.

Прилади Pulsar виробляються для джерел електроживлення всіх можливих конфійгурацій. Найрозповсюдженіша з них в Україні, це зірка із заземленою нейтраллю.

Встановлений на одному з Київських підприємств варіант приладу з лічильником за два місяці зафіксував близько 700 спрацьовувань – стільки небезпечних стрибків напруги могли потрапити через електромережу до споживача, псуючи дорогу апаратуру.

Технічні характеристики ASCO Pulsar з активним фільтром.

- сертифікований: UL1449, UL1283, CSA, CE, BS6651;

- режими захисту: всі моделі стандартно (Ф-Н, Ф-З, Н-З. Ф-Ф), додатково у будь-якій комбінації;

- фільтрація електромагнітних і радіочастотних перешкод: 60 дБ максимально при частоті від 100 кГц до 100 МГц;

- час реакції: менше 0,5 нс;

- корпус: NEMA 3R, IP65 ( пожежо-вибухобезпечний) стандартно  (додатково - NEMA 3R, 4, 4X, IP32, IP66 і без корпусу для комутаційної апаратури);

- частота в електромережі:             47-63 Гц;

- напруга в електромережі: ±15% від номінальної;

- температура: від -40 до +60°С;

- відносна вологість: від 0 до 95%, без конденсації;

- висота на рівнем моря: від 0 до 5500 м;

- акустичні шуми: менше 45 дБ;

- світлова сигналізація стану пристрою;

- габарити (мм): 200х120х105;

- маса 3 кг.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази

стрибок напруги в наслідок блискавки, стрибки напруги на підприємстві, стандартна напруга, внаслідок стрибка напруги, статичний випрямляч, значення " електронне устаткування", електростатистичний захист це, статистичний випрямляч, vtht;s живлення, ДАТЧИКИ ЧАСТОТИ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ

Просмотров: 1269

Дата: Пятница, 04 Марта 2011

Обратите внимание на следующие товары:

Бензиновая Электростанция GENMAC Combiplus 4200 R - 3,3 кВт
Купить 'Бензиновая Электростанция GENMAC Combiplus 4200 R - 3,3 кВт'
Бензиновая Электростанция GENMAC Combiplus 4200 R - 3,3 кВт

Бензиновая электростанция Genmac Combiplus 4200 R предназначена для энергоснабжения электрических устройств общая мощность которых не должна превышать 3,3 КВт, при напряжении 220 В. Расход бензина при средней нагрузке бензогенератора составляет 1,9 л/ч.

12.150,00 грн
+доставка
Бензиновый генератор Honda ECM 2800
Купить 'Бензиновый генератор Honda ECM 2800'
Бензиновый генератор Honda ECM 2800
Бензогенератор ( бензиновый электрогенератор ) Honda ECM 2800 Мощность 2.8 кВт
8.283,00 грн
+доставка
Источник бесперебойного питания NB-T2000VA
Купить 'Источник бесперебойного питания NB-T2000VA'
Источник бесперебойного питания NB-T2000VA
Источник бесперебойного питания NB-T2000VA хороший выбор для тех, кто стремится к защите от повышенного напряжения, перегрузки, короткого замыкания и перегрева устройства. 
 • мощность: 1200 Вт 

 • форма выходного напряжения: синусоида 

 • выходное напряжение: 220В ±5%

 • внешние, подключаемые акумуляторные батареи

 • защита от перегрузки        
3.880,00 грн
+доставка
Переносной электрогенератор Honda EU20i (2 кВт)
Купить 'Переносной электрогенератор Honda EU20i (2 кВт)'
Переносной электрогенератор Honda EU20i (2 кВт)

Honda EU20i Мощность 2,0 кВт, ручной запуск

12.850,00 грн
+доставка

Поиск

Расширенный поиск

Производитель
Новости

17.04.2013

Подключение генератора бесплатно

Только до 30 июня при покупке генератора Генмак подключение и установка бесплатно в пределах Киева.

17.02.2013

Новая партия бензиновых электрогенераторов HONDA

Поступила новая партия бензиновых электрогенераторов HONDA/ Все вопросы к менеджерам по т. 044-2289295 или 2289397

11.02.2013

НАПОМИНАЕМ!

Заказать доставку товара Вы можете по всей территории Украины! Доставка осуществляется удобной для Вас транспортной компанией за наш ...

02.01.2013

Доставка товара по всей Украине

Доставляем товар в следующие города: Александрия, Балта, Белокуракино, Бобринец, Броды, Великая Лепетиха, Виноградов, Высокополье, Горловка, Демидовка, Дружковка, Залещики, Золочев, Иршава, ...

© 2004—2012, Интернет-магазин ООО «Мировая Энергия»: Электростанция | Электростанции | Генераторы | Стабилизаторы напряжения | Стабилизатор напряжения | Стабилизатор | Стабилизаторы | источники бесперебойного питания, UPS, ибп, магазин генераторов и стабилизаторов.